Başlangıç > Uncategorized > insan sağlığı

insan sağlığı

Kendi ağız kokunuzdan rahatsızımı oluyorsunuz? İnsanlar sizinle konuşurken uzak durma ihtiyacı hissediyorsa hemen ilgili yerlere başvurup kokuya neden olan sorununuza çözüm aramalısınız.
Ağız kokunuzun kötü olduğunu anlamak zor değildir. Bir yakınızız veya eşinize sorarak örgene bilir veya tıbbi yardım alarak makineler aracılığı ile bunu örgene bilirsiniz. Bu işlem için geliştirilmiş kromatoğraflar ve özel sülfür monitörleri var bu cihazlar nefesin yapısını net olarak gösteriyor.

Halitozis olarak ta bilinen bu hastalık ağızda bulunan bakterilerin hidrojen sülfür içerikli ürünlerinden meydana gelir. Ağız sağlığına ve hijyenine dikkat etmeyen kişilerde hidrojen sülfür üreten bakteri sayısı artar ki buda rahatsız edici bir kokuya yol açar.

Nefesinizin kötü kokması genelde ağız içinde meydana gelen enfeksiyon, dişeti hastalığı veya ağızda kalan yiyecek artıklarının ağzınızda birkaç saat ten fazla kalmasıyla artan bakteri sayısına bağlıdır.

Fakat koku sadece bu sayılan nedenlerden ötürü değil aynı zamanda akciğer intihabı sinüzit, şeker hastalığı, mide ve bağırsak hastalıklarından da kaynaklana bilir.

Nefesiniz ağzınızın içinden kaynaklanan bir sorundan ötürü kokuyorsa gitmeniz gereken ilk yer bir diş hekimi olmalıdır hekim gerekli tedavileri uygulayacaktır.

Reklamlar
  1. Eylül 30, 2010, 8:22 pm

    Hi, this is a comment.
    To delete a comment, just log in, and view the posts’ comments, there you will have the option to edit or delete them.

  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: